Články a publikácie

 Články, na ktorých sme participovali alebo sme ich napísali, sú uvedené na tejto stránke s odkazmi na oficiálny zdroj článkov.

AJ SLOVENSKO MÁ ČO PONÚKNUŤ - SPOZNAJTE JEDINEČNOSŤ VIDIEKA

V dnešnej rýchlej dobe je život v mestách často taký náročný, že človek občas potrebuje "vypnúť" a "zmeniť vzduch". Nie je pritom potrebné zháňať drahé letenky či cestovať do zahraničia - stačí sadnúť do auta či vlaku a precestovať našu malú, ale zato malebnú krajinu. Hoci sa dnes všetky dôležité aktivity človeka sústreďujú do miest, je to práve vidiek, kde môže každý nájsť priestor pre rekreáciu tela i duše. Vidiek na Slovensku má stále veľký a nevyužitý potenciál aj z hľadiska rozvoja cestovného ruchu na Slovensku.

DÔLEŽITOSŤ PROGRAMU ROZVOJA OBCE AKO ZÁKLADNÉHO PLÁNOVACIEHO PODKLADU REGIONÁLNEHO ROZVOJA NA LOKÁLNEJ ÚROVNI

Nedávno sme publikovali článok na webovom portáli www.obecne-noviny.sk, kde sme mali možnosť vyjadriť sa k dôležitosti programu rozvoja obce (bývalý program hospodárskeho a sociálneho rozvoja) v systéme plánovania ďalšieho rozvoja obcí v Slovenskej republike.

Celý článok je uverejnený v čísle publikácie N 23-24-2016 na str. 21. Odkaz na publikáciu:

ROZVOJ REGIÓNOV SA CHYTIL DO SIETÍ BYROKRACIE

Čerpanie eurofondov na Slovensku má k dokonalosti ďaleko. Podľa analytikov tomu nepomáha ani nie celkom dobre zvládnutá príprava v dokumentácii. Pomôcť v rozvoji vidieckych oblastí by mal program LEADER, ktorý sa osvedčil v zahraničí, a umožňuje rozvíjať špecifiká daného regiónu a zvýšiť cestovný ruch vo vidieckych lokalitách...

Odkaz na plnú verziu článku: